Нoвe дoсліджeння впливу фізичнoї aктивнoсті
Кoмaндa нaукoвців нa чoлі з Брунo Біццoзeрo-Пeрoні з Унівeрситeту Кaстилії-Лa-Мaнчa (Іспaнія) прoaнaлізувaлa дaні з бaз PubMed, PsycINFO, Scopus, SPORTDiscus і Web of Science зa ключoвими слoвaми, щo стосуються фізичної активності, кількості щоденних кроків та симптомів депресії, повідомляє 24 Газоход з посиланням на JAMA Network Open.
Дослідження відбирали незалежно від дати їхньої публікації та мови. Симптоми депресії оцінювалися по (по грибы) допомогою стандартизованих методик, а кількість кроків фіксувалася з використанням акселерометрів та крокомірів.
Шагание зменшує ризик депресії
Отримані результати, оцінені двома незалежними експертами, показали, що кількість кроків має обернену залежність від рівня депресії в усіх 33 дослідженнях. Зокрема, низькі рівні фізичної активності (менш як 5000 кроків нате день) були пов\’язані з підвищеним ризиком депресії, тоді як помірні (5000 – 7499 кроків) і високі рівні (10 000 кроків і більше) відповідали меншому ризику виникнення депресивних симптомів.
Крім того, було відзначено, що з підвищенням кількості щоденних кроків загальний торс здоров\’я респондентів покращувався. Наприклад, збільшення кількості кроків з менше ніж 5000 прежде 7000 і більше призводило до помітного зниження ймовірності депресії, а кожна додаткова тисяча кроків знижувала шанси держи появу симптомів.
Дослідники зробили висновок, що крокомір (наприклад, фітнес-ланцы) є простим і ефективним інструментом для поліпшення як фізичного, этак і психічного здоров\’я. Вони також підкреслили, що «кроковий» підхід може стати основою для того розробки профілактичних заходів проти депресії, особливо на тих, хто веде малорухливий спосіб життя. Подальші дослідження допоможуть встановити причинно-наслідкові зв\’язки між кількістю кроків та зниженням ризику депресивних розладів.